DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 07.10.2009 16:13:51 

Koberec

Koberec

Koberce jsou snad nejčastějším typem použité podlahové krytiny. Takový tepelný a kročejový komfort jaký nabízejí právě koberce, nedokáže nabídnou žádná podlahová krytina. Jsou velmi měkké, výborně izolují jak tepelně, tak i zvukově. Protože velmi zútulňují domácí atmosféru, často se také kombinují při použití jiné krytiny (například běhouny na parketách…). 

Koberce se vyrábějí buď jako bytové nebo jako zátěžové, které jsou vhodné i do komerčních prostor (často však nenabízejí takový luxus, jako koberec bytový). Koberce se nejčastěji vyrábějí z polyamidu (nylon), používá se však také polypropylen, polyester, vlna nebo rostlinná vlákna. Koberce se vyrábějí v nejrůznějších typech (např. luxusní „Frieze“ či formální „Saxony“ …) a také barvách. Ze všech podlahových krytin poskytují snad nejrozmanitější možnost volby.

Pokládka koberce není příliš náročná (koberec může být buď položen volně, nebo také celoplošně nalepen na podkladní vrstvu). Údržba koberců se s vývojem nových technik a přípravků stále více zjednodušuje.

 

  • Odolnost a životnost: odolnost koberce závisí především na způsobu jeho výroby a také zařazení mezi zátěžové koberce
  • Nákladnost: koberce nejsou příliš nákladným typem podlahové krytiny
  • Vhodné prostory: vzhledem k široké škále vyráběných koberců (vyrábějí se i venkovní koberce) se hodí v podstatě kamkoli
  • Barevná škála: koberce se dělají v nepřeberném množství barev 
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek