DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 07.10.2009 16:13:51 

Masivní dřevo - parkety

Masivní dřevo - parkety

Parkety,jsou vlastně jedním z typů podlah z masivního dřeva.Dřevo se již po staletí nachází na prvním místě mezi druhy materiálů,používaných na podlahovou krytinu.Parkety pak hrají stále prim mezi dřevěnými podlahami.Parkety vnáší do interiéru pocit pohody a tepla,na druhé straně jsou náročnější na údržbu a citlivější k mechanickému poškození.

  

 Masivní parkety představují tradiční řešení osvědčeného materiálu určeného k pokládce podlahy. Díky své přírodní charakteristice a vlastnostem se podlaha z masivních parket pyšní mnohaletou až doživotní životností s možností obnovy v rámci renovace parket, díky které je možné vzhled "nové podlahy" i několikrát parketám navrátit.

Parkety tvoří podlahovou krytinu, která je tvořena skládáním dřevěných dílců (na principu pero-drážka) do různých vzorů. Na rozdíl od podlah plovoucích, mohou být parkety pevně spojeny se spodní podkladní vrstvou.

Parkety se vyrábějí ve třech typech. Mozaikové a kazetové parkety se lepí do různých vzorů (stromečkový, rybinový) a mohou být buď ve formě vícevrstvého materiálu nebo masivní. Parketové vlysy, jako druhý a nejčastější typ parket, se vyrábějí z masivu, kdy se jednotlivé vlysy spojují na principu pero-drážka. Posledním typem jsou lamparktety, neboli lamelové dřevěné podlahy, které jsou tvořeny vícevrstvými lepenými podlahovými dílcemi.

Parkety, které jsou vyráběné ze dřeva a mají tak relativně nízkou odolnost proti mechanickému poškození, se často upravují povrchovou úpravou (lakování, pastování či olejování).

  • Odolnost a životnost: masivní parkety mají životnost téměř neomezenou, záruka se na podlahu dává až třicetiletá
  • Nákladnost: masivní parkety patří k těm dražším podlahovým krytinám
  • Vhodné prostory: stejně jako u dřeva je třeba zohlednit typ dřeviny a zátěž, které bude podlaha vystavena
  • Barevná škála: barevnost závisí na druhu dřeva, lze je i barvit a mořit
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek